Виїзд за межі України осіб з інвалідністю

Відпустки військовослужбовцям в період дії воєнного стану

Право військовослужбовців на відпустки та порядок надання відпусток, визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон). Закон містить перелік видів відпусток, які надаються військовослужбовцям, а також відсилає до норм Закону України «Про відпустки».

11:25:40 22.11.2022

В Україні заборонено вмикати музику в громадському транспорті: що загрожує порушникам?

07 жовтня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора» від 19.06.2022 № 2310-ІХ.

11:24:05 22.11.2022

Що таке набувальна давність?

Відповідно до ст. 344 Цивільного кодексу України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Особа, яка заявляє про давність володіння, може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є.

09:31:07 03.11.2022

Власники авто отримали можливість зберегти свій номерний знак у сім’ї

Для багатьох власників транспортних засобів номерні знаки є важливим атрибутом, адже підбір певних комбінацій цифр на «номерах» авто сприяє певній індивідуалізації серед інших учасників дорожнього руху. Подекуди власники змінюють самі автомобілі, а от прощатися з номерними знаками бажання не виникає. Вирішення такої проблеми вже закріплено на законодавчому рівні.

15:18:07 31.10.2022

Стягнення додаткових витрат на утримання дитини

Якщо про аліменти сьогодні знають майже всі жінки та чоловіки, які звертаються за правовою допомогою, то про додаткові витрати на дитину багато хто вперше дізнається під час консультації з юристом.

08:28:32 17.10.2022

Українці, які перебувають за кордоном, мають право оформити лікарняний дистанційно

Для громадян України, які через війну були змушені виїхати за кордон та стали за кордоном тимчасово непрацездатними, Міністерство охорони здоров`я України спростило порядок оформлення лікарняних.

14:40:10 28.09.2022

Особливості щомісячної додаткової винагороди під час дії воєнного стану

Протягом липня місяця Верховна Рада України внесла зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» та визначила умови виплати додаткової винагороди у розмірі 30 000 гривень.

08:11:26 31.08.2022

Особливості підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами в період дії воєнного стану

Більшість жінок після зміни прізвища продовжують їздити зі «старим» посвідченням водія. Але керувати транспортним засобом з такими документами законодавство не дозволяє, його потрібно замінити.

08:12:25 25.08.2022