Виїзд за межі України осіб з інвалідністю

Українці, які перебувають за кордоном, мають право оформити лікарняний дистанційно

Для громадян України, які через війну були змушені виїхати за кордон та стали за кордоном тимчасово непрацездатними, Міністерство охорони здоров`я України спростило порядок оформлення лікарняних.

11:43:45 28.09.2023

ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ Українського інституту національної пам’яті до Дня захисників і захисниць України – 2023

У 2023 році Україна вперше відзначатиме День захисників і захисниць 1 жовтня. Це свято відзначається в Україні на державному рівні від 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

09:06:38 25.09.2023

Як цивільна особа стає військовослужбовцем під час війни

Основним способом комплектування військових частин в умовах воєнного стану лишається призов за мобілізацією. Що це означає для пересічного мешканця Полтавщини? Лише те, що потрібно готуватися до захисту своєї країни. Адже в будь-який момент будь-хто може бути призваний за мобілізацією. Звичайно ж, якщо він придатний за станом здоров’я і не має права на відстрочку. То ж коли цивільний громадянин стає військовослужбовцем?

09:01:59 25.09.2023

Змінено порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами

01серпня 2023 року набули чинності зміни затверджені Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 443 від 01.06. 2023 щодо порядку приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія. Тож про які саме зміни йдеться?

08:24:32 30.08.2023

Зміни щодо розміру та тривалості допомоги по безробіттю

29 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці».

08:38:47 14.03.2023

Як безкоштовно отримати енергозберігаючі лампи

Останнім часом в енергетичній мережі України спостерігається дефіцит потужності через масовані ракетні обстріли російською федерацією об’єктів енергетичної інфраструктури. У зв’язку з цим аварійні відключення світла стали звичним явищем, тому українці вимушені економити електроенергію і в цьому можуть допомогти сучасні світлодіодні енергозберігаючи лампи. Однак, коштують такі лампи дорожче, ніж звичайні, тому не кожен може дозволити собі замінити освітлення у будинку на більш енергоефективне.

14:37:06 09.02.2023

Зміни до порядку ведення військового обліку

На останньому засіданні Кабінету Міністрів України у 2022 році прийнято постанову № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».

15:25:47 25.01.2023

Відновлено довоєнну систему оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення

19 жовтня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон щодо внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель (реєстр. №7636).

14:16:35 26.12.2022