Інформаційні статті

Чи можуть обмежено придатного військовослужбовця направити до військової частини, яка виконує завдання на передовій, або близько до неї?

В нашій країні з кожним днем стає все більше військовослужбовців, тому все швидше назріває потреба розібратись у всіх нормативно-правових актах, які стосуються їхніх прав. Назрілим на сьогодні є питання виконання завдань на передовій обмежено придатними військовослужбовцями.

08:30:57 04.12.2023

Внесено зміни щодо забезпечення захисту права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що належать дітям та підопічним особам

5 жовтня 2023 року, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що належать дітям та підопічним особам» від 14 липня 2023 року № 3265-IX.

10:31:26 27.11.2023

Спрощено порядок надання статусу учасника бойових дій

Уряд своєю постановою від 22.08.2023 за № 887 «Про внесення змін до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» зменшив кількість документів, які слід подати для набуття статусу учасника бойових дій.

13:28:40 17.11.2023

Чи мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника діти військовослужбовців, які зникли безвісти?

Статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі  - Закон) передбачено, що пенсія по втраті годувальника призначається також непрацездатним членам сім’ї особи, якій відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

08:21:34 16.11.2023

Кому з підприємців не потрібно встановлювати касові апарати?

Касовий апарат, або реєстратор розрахункових операцій (РРО) – це електронний пристрій, який фіксує продаж товарів чи послуг, та передає відповідну інформацію до фіскальних органів. РРО можуть бути апаратними (звичайний касовий апарат) та програмними (спеціальна програма яка встановлюється на смартфон, планшет, чи комп’ютер). Зручність останнього полягає у тому, що для його використання не потрібно придбавати спеціального обладнання.

15:43:02 09.11.2023

Як діяти, якщо не згоден з рішенням військово-лікарської комісії

Під час воєнного стану в умовах загальної мобілізації усі військовозобов’язані мають пройти медичну комісію. Саме військово-лікарська комісія визначає придатна людина до проходження військової служби чи ні.

08:57:01 07.11.2023

Земельні питання: як і де можна отримати консультацію юриста безоплатно

Українці, які потребують розв’язання питань щодо володіння чи користування землею, можуть безоплатно отримати консультацію юриста від системи безоплатної правничої допомоги. З початку року такою можливістю скористались понад 17 тисяч українців.

08:41:18 06.11.2023

Компенсація витрат за працевлаштування осіб з інвалідністю

29 серпня 2023 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року №893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю», якою було затверджено порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

15:10:54 30.10.2023

проєкт ENG for UARMY

Соціальний проєкт ENG for UARMY запустив YouTube-канал “Армійська англійська” для українських військових із навчання військової англійської відповідно до мовних стандартів НАТО (STANAG 6001). Проєкт створено групою волонтерів на чолі з викладачкою Оленою Чекрижовою та підтримано Посольством США в Україні.

12:48:59 27.10.2023