Інформаційні статті

Спадкова трансмісія та спадкування за правом представлення

При оформленні спадкових прав нерідко виникає ситуація, коли спадкоємець, який має право на спадкування чи за законом, чи за заповітом, помирає протягом шести місяців після відкриття спадщини. Або коли сам власник пережив родичів, яким би перейшло його майно, скажімо, батьки пережили дітей, однак у останніх були свої діти, які ще живі.

09:28:47 18.01.2023

Як захиститися пацієнту, який зазнав порушення свого права на лікарську таємницю?

16:42:48 16.01.2023

Що таке мобінг та як йому протидіяти?

11 грудня 2022 року набрав чинності Закон України від 16 листопада 2022 року № 2759-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)».

13:50:00 05.01.2023

Змінено правила перетину кордону для осіб з обмеженими фізичними можливостями та тих, хто їх супроводжує

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2022 № 1044 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України», яка діє із 27.09.2022 року внесено зміни до правил перетину кордону, які в основному стосуються порядку пропуску через кордон осіб, які мають проблеми зі здоров'ям та тих, хто їх супроводжує.

09:28:29 02.01.2023

Бронювання військовозобов’язаних

Верховною Радою України внесені зміни до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - Закон). Підписаний Президентом України Закон України від 4 листопада 2022 року № 2732-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» набув чинності 30 листопада 2022 року.

09:27:03 02.01.2023

Зустрічайте серпневий випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»

Про найцікавіші новини із життя системи БПД Полтавщини, новації чинного законодавства. новини від партнерів та найактуальніші юридичні коментарі читайте у серпневому випуску газети.

12:55:57 28.10.2022

На жаль, в Україні розголошення медичної інформації про пацієнта – поширена практика. Все частіше інформація про стан здоров’я пацієнта, його діагноз та історія хвороби стає «надбанням громадськості». Пацієнти часто самі вважають розголошення медичної інформації дрібницею, оскільки не повною мірою володіють інформацією про свої права в сфері охорони здоров’я.

08:58:05 06.10.2022