A A A K K K
для людей із порушенням зору
Коломацька громада
Полтавська область, Полтавський район

В обласному центрі провели зустріч для управлінців із підтримки ментального здоров'я із Полтавщини, Сумщини й Харківщини

Дата: 04.03.2024 09:02
Кількість переглядів: 27

Фото без опису

У Полтаві Координаційний центр із психічного здоров’я Кабінету Міністрів України провів інтерактивну зустріч для представників регіональних управлінських команд із Полтавської, Сумської та Харківської областей, які працюють над провадженням Всеукраїнської програми ментального здоров'я, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

До заходу долучилися перший заступник начальника ОВА Богдан Корольчук та заступник начальника ОВА Володимир Василенко. Також участь у зустрічі взяли представники департаментів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, молоді й спорту та регіональна координаторка Програми на Полтавщині Юлія Ющенко.
Під час тренінгу учасники ділилися досвідом та напрацьовували механізм спільної роботи. Зокрема, як систему сервісів послуг у сфері ментального здоров’я в освіті, соціальній сфері, охороні здоров’я, молоді й спорту зібрати в єдиний ланцюжок, між яким не буде губитися людина.
«Кожна людина, в кожній громаді повинна знати, де вона може отримати послуги з ментального здоров’я. Адже коли вона сама не справляється з тиском обставин та стресовими факторами, з якими ми зіштовхуємося, на допомогу приходять фахівці. Вже існує низка послуг, які можна отримати безплатно. Наприклад, їз найпоширенішою симптоматикою вже працюють сімейні лікарі. У соціальній сфері є центри життєстійкості, де послуги надають психологи. І вже з перших уроків у школах діти мають отримувати нові навички та знання про реальність, в якій ми опинилися», – розповіла керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України Оксана Збітнєва.
Також вона додала, що всі надавачі послуг повинні контактувати між собою. Наприклад, якщо людина прийшла до сімейного лікаря, то він має поінформувати її про спектр послуг, які надають у неурядовому й державних секторах.
Протягом дня учасники пропрацювали такі блоки: «Психосоціальна підтримка у твоїй громаді», «Інтервенції з психічного здоров’я та психологічної підтримки в громаді», «Як працює Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?».
Присутнім презентували посібник із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки на рівні громад.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора