A A A K K K
для людей із порушенням зору
Коломацька громада
Полтавська область, Полтавський район

Чи мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника діти військовослужбовців, які зникли безвісти?

Дата: 16.11.2023 08:21
Кількість переглядів: 54

Статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі  - Закон) передбачено, що пенсія по втраті годувальника призначається також непрацездатним членам сім’ї особи, якій відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

До непрацездатних членів сім’ї з поміж інших передбачених Законом категорій, відносяться також діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Тож діти військовослужбовців, які зникли безвісти, мають право на призначення пенсії по втраті годувальника.

Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника у членів сім’ї годувальника, якому надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. 

За призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника можна звернутись із заявою до сервісного центру Пенсійного фонду України або через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

До заяви про призначення пенсії необхідно додати наступні документи: 

  • паспорт дитини або законного представника; 

  • документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);

  • свідоцтво про народження дитини; 

  • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань або з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Важливо! У вищенаведеному випадку пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу особи, зниклої безвісти за особливих обставин. При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

 

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до фахівців до Полтавського бюро правової допомоги № 3 за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка, буд. 2

Також функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора