Коломацька громада
Полтавська область, Полтавський район

Кому з підприємців не потрібно встановлювати касові апарати?

Дата: 09.11.2023 15:43
Кількість переглядів: 51

Касовий апарат, або реєстратор розрахункових операцій (РРО) – це електронний пристрій, який фіксує продаж товарів чи послуг, та передає відповідну інформацію до фіскальних органів. РРО можуть бути апаратними (звичайний касовий апарат) та програмними (спеціальна програма яка встановлюється на смартфон, планшет, чи комп’ютер). Зручність останнього полягає у тому, що для його використання не потрібно придбавати спеціального обладнання.

Ще у 2022 році планувалося зобов’язати підприємців встановити РРО, що мало допомогти вести прозорий облік касових операцій, а також підвищити довіру споживачів, однак війна внесла свої корективи і задля підтримання економіки країни, від цієї ідеї тимчасово відмовилися. Повернути штрафи за відсутність касових апаратів вирішили з 1 жовтня 2023 року. Тож підприємцям варто попіклуватись про наявність РРО, належним чином зареєстрованого у податковій службі.

Проте, обов’язок мати реєстратор розрахункових операцій стосується не всіх. Так ФОП першої групи, які є платниками єдиного податку, не зобов’язані використовувати касові апарати.

Звільнено від обов’язку використовувати касовий апарат і деякі категорії підприємців:

  • які продають воду, молоко, квас, олію та живу рибу з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів;

  • які продають гарячі страви та безалкогольні напої в їдальнях навчальних закладів;

  • які займаються продажем проїзних, перевізних документів та білетів державних лотерей;

  • де контрагенти не проводять готівкові розрахунки за отримання товарів (послуг) у місцях їх зберігання (склади, оптові бази тощо);

  • які реалізують газети, журнали, листівки, конверти, поштові марки у кіосках, на лотках або у розносках за умови, що питома вага цієї продукції становить понад 50% від загального товарообігу.

Також РРО не зобов’язані використовувати ФОП 2-4 груп, які є платниками єдиного податку та ведуть роздрібну торгівлю на території сіл, за умови, що їхній річний дохід не перевищує 167 мінімальних заробітних плат, на сьогодні це 1118900 грн. Проте, такі підприємці зобов’язані вести розрахункові книжки.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до фахівців Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або до найближчого бюро правової допомоги.

Також функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:

  • скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE;

  • у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;

  • у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;

  • правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.

 Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора