Допомога підприємцям з України в отриманні грантів на власну справу «єРобота»
Допомога в отриманні грантів від держави
З 1 липня 2022 року держава започаткувала систему мікрогрантів для українських підприємців “єРобота”. Вона спрямована на допомогу у відкритті нової справи, розвитку вже активного бізнесу, створенні стартапів та навчанні. Метою збільшити кількість робочих місць.
Загалом на фінансування програми уряд заклав понад 30 млрд гривень. Очікується, що повну чи часткова компенсація коштів надійде до держбюджету протягом кількох наступних років у вигляді податків від підприємницької діяльності. Крім того, урядове фінансування спрямоване на збільшення кількості робочих місць та надання професійних можливостей тим, хто залишився без роботи під час війни.
Доступні гранти для українських підприємців
1. На власну справу.
Мета: відкрити власну справу або розвивати уже наявне підприємство.
Умови: створення одного (до 150 тисяч гривень) чи двох (до 250 тисяч гривень) робочих місць.
Розмір гранту: 150-250 тисяч гривень.
2. На садову діяльність.
Мета: створення чи розвиток садівництва, виноградарства та вирощування ягід.
Умови: наявність власної чи орендованої ділянки, розробка проєкту саду площею від 1 до 25 га та сплата 50% податків до державного бюджету.
Розмір гранту: держава сплатить 70% від вартості проєкту (від 300 до 400 тисяч гривень за один гектар саду). Всього на програму виділено 4 млрд гривень.
3. На теплицю.
Мета: організація чи розвиток тепличного господарства.
Умови: один інвестор може побудувати одну теплицю площею до 2 га та прийняти на роботу 40 працівників, а також сплатити 50% отриманих грантових коштів як податки протягом трьох років.
Розмір гранту: перша тисяча заявників отримає фінансування в розмірі 70% від вартості проєкту (до 7 млн гривень), усі наступні учасники — 50% від необхідного стартового капіталу (до 5 млн гривень).
4. Переробні підприємства.
Мета: збільшення кількості переробних підприємств у наступних сферах: деревообробка, виробництво меблів, металообробка, агропереробка, виробництво будматеріалів.
Умови: створити не менше 25 робочих місць та сплатити 100% від отриманих коштів як податки протягом трьох років.
Розмір гранту: одноразова виплата до 8 млн гривень на придбання обладнання. Закладений бюджет становить 7 млрд гривень.
5. ІТ та сфера високих технологій.
Мета: заохочення стартапів у перспективних сферах.
Умови: розробка унікальних технологій та створення п’яти робочих місць.
Розмір гранту: від 750 тисяч до 3,5 млн гривень. На реалізацію проєкту закладено 1 млрд гривень.
6. Навчання ІТ.
Ціль: дати професійні навички українцям, які втратили роботу.
Умови: пройти навчання повністю та працевлаштуватися в сфері ІТ протягом тридцяти днів після закінчення навчання.
Розмір гранту: стипендія для учасників у розмірі до 30 тисяч гривень на визначені урядом освітні програми та курси. Загальний бюджет — 1,8 млрд гривень.
Як отримати грант?
Взяти участь у грантовій програмі можуть як молоді, так і досвідчені підприємці. Щоб стати учасником конкурсного відбору, необхідно подати заявку через “Дію”. Після цього конкурсантів очікує три етапи оцінки:
● перевірка кредитної історії та фінансової репутації;
● оцінка бізнес-плану фахівцями з Ощадбанку;
● співбесіда в місцевому центрі зайнятості.
За кожен етап учасник програми отримує бали. На їх основі вирішується порядок надання грантових коштів.
Як повідомляють підприємці, кількість претендентів на грант значно перевищує закладений бюджет програми. Через це кожна помилка чи неточність у бізнес-плані, недостатня обґрунтованість соціальної важливості або фінансової надійності бізнесу може стати причиною для відмови у наданні гранту.
Щоб гарантовано отримати фінансування своєї підприємницької діяльності, реєструйся на безкоштовну консультацію від експертів Фонду підтримки бізнесу.
Як перевірити відповідність базовим технічним вимогам для отримання гранту
Перевірити, чи відповідаєте ви базовим технічним вимогам для подачі заявки на гранти, і чи немає за вами або вашим підприємством в реєстрах боргів, незакритих стягнень, помилок даних тощо, можна самостійно в наступних реєстрах. Інформацією саме з цих реєстрів керуються спеціалісти при прийнятті рішень щодо правомірності вашої заявки.
- Електронний кабінет платника – перевірка боргів по податках: https://cabinet.tax.gov.ua/login
Єдиний реєстр боржників: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
-
Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень: https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
-
Стан розгляду справ. Інформація щодо стадій розгляду судових справ, змінених після 28 травня 2015 року: https://court.gov.ua/fair/
-
Єдиний державний реєстр підприємств і організацій України: https://ukrstat.gov.ua/menu/edrpou.htm
-
(Для платників ПДВ) Реєстр платників податку на додану вартість: https://cabinet.tax.gov.ua/registers/pdy
-
Державний електронний інформаційний ресурс МВС, в якому обробляється інформація з питань судимостей: https://hsc.gov.ua/index/poslugi/dovidka-pro-vidsutnist-sudimosti/
-
Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення: https://corruptinfo.nazk.gov.ua
-
Перевірка недійсних документів – перевірити дійсність паспорта громадянина України: https://dmsu.gov.ua/services/nd.html
-
Нагадаємо, проект єРобота включає 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері.