Змінити місце проживання відтепер можна онлайн через застосунок чи портал «Дія»
Розглянемо більш детально хто може скористатися відповідним сервісом?
Наразі відповідною послугою онлайн можуть скористатися лише жінки, діти та чоловіки непризовного віку: старші 14 років (або 18 років у разі проживання дитини); які мають податковий номер та ID-картку чи закордонний паспорт в «Дії».
Варто акцентувати увагу, що власники паспортів-книжечок можуть скористатися послугою зміни місця проживання лише на порталі «Дія» — у мобільному застосунку ця послуга для них недоступна.
Обов'язковими умовами для реєстрації за новим місцем проживання також є:
-
житло не має бути в іпотеці;
-
право власності на житло має бути внесено до Реєстру нерухомості з 2013 року;
-
для декларації місця проживання в житловому приміщенні іншого співвласника, вам потрібна згода всіх співвласників майна.
Тож, щоб отримати послугу для зміни місця проживання через мобільний застосунок потрібно:
Авторизуватися в застосунку «Дія».
-
У розділі «Послуги» обрати пункт «Зміна місця проживання».
-
Вказати, чиє місце проживання хочете змінити — своє чи дитини.
-
Перевірити інформацію про поточне місце проживання.
-
Обрати адресу, за якою хочете задекларувати нове місце проживання.
-
Зазначити свої контактні дані.
-
Перевірити заяву та сплатити адміністративний збір.
Вартість адміністративної послуги щодо зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання: особа сплачує адміністративний збір у розмірі 1,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2023 році адміністративний збір складає 40,26 грн.). Подати заяву на зміну місця проживання через портал «Дія» можна за посиланням https://diia.gov.ua/services/zmina-miscya-prozhivannya
Для чоловіків призовного віку ця послуга буде доступна згодом — над цією можливістю вже працюють.
Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до фахівців Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або до найближчого бюро правової допомоги.
Також функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).
Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:
-
скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE;
-
у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;
-
у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;
-
правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.