A A A K K K
для людей із порушенням зору
Коломацька громада
Полтавська область, Полтавський район

2 листопада Олександр Ткаченко та членичлени Експертної ради МКІП дадуть роз?яснення щодо ухвалених рішень та рекомендацій Ради стосовно очищення публічного простору від маркерів русифікації та тоталітаризму

Дата: 01.11.2022 12:39
Кількість переглядів: 113

Фото без опису   У середу, 2 листопада, о 13:00 у Києві у Медіа Центрі Україна – Укрінформ відбудеться брифінг членів Експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму. Серед тем, які планується обговорити:   • роз’яснення рішення Експертної ради щодо перенесення окремих категорій пам’ятників і монументів, пов’язаних із російською та радянською імперською історією; • роз’яснення рішення Експертної ради щодо перейменування найбільш поширених «російських» урбанонімів; • роз’яснення рекомендацій Експертної ради щодо подолання антиукраїнського впливу російських цивілізаційних міфів, російської імперської та радянської тоталітарної спадщини у публічному просторі населених пунктів України; • інше.

У заході візьмуть участь: • Олександр Ткаченко - голова Експертної ради, Міністр культури та інформаційної політики; • Костянтин Дорошенко - член Експертної ради, мистецький критик і куратор, публіцист; • Наталія Кривда - членкиня Експертної ради, докторка філософських наук, професорка Київського національного університету імені Тараса Шевченка; • Олесь Доній - член Експертної ради, ідеолог, голова громадської організації «Центр досліджень політичних цінностей». Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики провело низку публічних експертних обговорень серед науковців, громадськості та представників державної влади й місцевого самоврядування щодо декомунізації та дерусифікації. Учасники обговорень висловлювали різні точки зору – від негайного демонтажу до збереження і трансформування монументів.  Для напрацювання оптимальних рішень щодо подолання наслідків русифікації та тоталітаризму, зокрема, очищення публічного простору, Міністерство ініціювало створення дорадчого органу - Експертної ради при МКІП. Органи місцевого самоврядування у діалозі з суспільством мають приходити до спільного рішення, координуючи його з напрацюваннями Ради. Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV Журналісти, представники місцевих органів влади, громадськості зможуть поставити питання офлайн та в чаті трансляції на YouTube. Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві. Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16 (Зала 1). 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора