Коломацька громада
Полтавська область, Полтавський район

Щодо оплати праці під час виконання роботи у штатному режимі або дистанційно

Дата: 25.04.2022 08:38
Кількість переглядів: 1490

Під час воєнного стану працівники можуть виконувати завдання у штатному режимі або за межами робочого приміщення, адміністративної будівлі (дистанційно). Порядок і підстави дистанційної роботи передбачено законодавством про працю та законодавством з питань державної служби. 

Згідно зі статтею 602 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) дистанційна робота - це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Норма також визначає, що дистанційна робота може запроваджуватися наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу без обов’язкового укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі.

Відповідно до пункту 9 Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом НАДС від 03 березня 2016 року № 50, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за № 457/28587, за ініціативою державного  службовця і згодою його безпосереднього керівника та керівника самостійного структурного підрозділу (за  наявності) такий державний службовець може виконувати завдання за посадою за межами адміністративної будівлі державного органу.  Для цього державний службовець повинен погодити у письмовій формі, зокрема засобами телекомунікаційного зв’язку, перелік відповідних завдань та строки їх виконання з безпосереднім керівником та керівником самостійного структурного підрозділу (за наявності). 

Таким  чином,  законодавством  визначено  достатньо  гнучкий  спосіб виконання  завдань  за  межами  робочого  місця  (адмінбудівлі),  при  цьому основною умовою є своєчасне виконання завдань за посадою.

У згаданих випадках оплата праці здійснюється в повному обсязі відповідно до законодавства.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора