ОБГРУНТУВАННЯ застосування переговорної процедури на закупівлю електричної енергії

Дата: 17.12.2021 11:46

Пункт закону

Виникла необхідність у постачанні додаткового обсягу товару у того самого постачальника, що здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю і загальна вартість такого постачання не перевищує 50 відсотків ціни договору про закупівлю

Обґрунтування

За результатами переговорної процедури (https://prozorro.gov.ua/tender/ UA-2021-03-17-016101-c-c1 ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ КОЛОМАЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ уклав Договір №23105394/21 про постачання електричної енергії споживачу від 23 бер. 2021 р.на суму  950 000грн з ПДВ з ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ"  (далі – Договір). Постановою НКРЕКП № 1227 від 01.08.2021 року було запроваджено новий максимальний рівень граничних цін на ринку електричної енергії. Станом на 01.11.2021 року ціни на ринку електричної енергії зросли в середньому +/- 50 % (Індекси РДН та середньозважені ціни по ОЕС України за період з 01.01.2021 року по 11.11.2021 року з сайту ДП «Оператор ринку»). У зв’язку зі зменшенням обсягів електричної енергії відповідно до Договору та великими обсягами фактичного використання електричної енергії виникла нагальна потреба у придбанні додаткової кількості електричної енергії для забезпечення безперебійної роботи ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ КОЛОМАЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ на листопад-грудень 2021 року. При проведенні переговорної процедури на 2021 рік у зв’язку з коливанням ціни на ринку річний обсяг використаної електричної енергії неможливо було передбачити. Замовником було прийнято рішення про необхідність придбання додаткового обсягу товару у кількості 20400 кВт/год по предмету закупівлі за кодом ДК 021:2015 09310000-5 – електрична енергія до кінця 2021 року. Електрична енергія необхідна для забезпечення безперебійної роботи ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ КОЛОМАЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ Враховуючи очікувану вартість закупівлі, а також вимоги, передбачені п. 4 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі», закупівлю додаткового обсягу електричної енергії на 2021 рік доцільно проводити із застосуванням переговорної процедури закупівлі (скороченої). Згідно ч. 4 п. 2 ст. 40 Закону, якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у постачанні додаткового обсягу товару у того самого постачальника, якщо в разі зміни постачальника замовник був би вимушений придбати товар з іншими технічними характеристиками, що призвело б до виникнення несумісності, пов’язаної з експлуатацією і технічним обслуговуванням. Закупівля додаткового обсягу товару у того самого постачальника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість такого постачання не перевищує 50 відсотків ціни договору про закупівлю. У зв’язку з тим, що закупівля електричної енергії у іншого постачальника вимагатиме проведення ряду заходів, пов’язаних зі зміною постачальника передбачених розділом VI Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року, може призвести до того, що ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ КОЛОМАЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ залишиться без світла, що у свою чергу потягне негативні наслідки для життєзабезпечення населення. Так, відповідно до пункту 6.1.3. Правил, зміна електропостачальника за ініціативою споживача має бути завершена протягом періоду, що починається з дня повідомлення споживачем нового електропостачальника про наміри змінити попереднього електропостачальника, але у строк, що не перевищує 21 календарний день з дня вказаного повідомлення. Відповідно до пункту 6.1.8. Правил, новий електропостачальник має протягом трьох робочих днів надіслати запит до адміністратора комерційного обліку щодо зміни електропостачальника. У свою чергу, після отримання та перевірки запиту на зміну електропостачальника адміністратор комерційного обліку протягом наступного дня має надіслати постачальнику послуг комерційного обліку споживач запит на контрольне зняття даних (пункт 6.1.9. Правил). Адміністратор комерційного обліку не пізніше ніж на наступний день з дня отримання запиту на зміну електропостачальника має сформувати прогнозні обсяги споживання за точкою обліку на заплановану дату зміни електропостачальника та здійснити інші заходи, передбачені пунктом 6.1.10 Правил. Постачальник послуг комерційного обліку впродовж 5 календарних днів після отримання запиту від адміністратора комерційного обліку повинен вжити заходів, передбачених пунктом 6.1.11 Правил). З урахуванням усього вище викладеного наявна об’єктивна необхідність у здійсненні закупівлі додаткового обсягу електричної енергії у ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ". Загалом витрати на закупівлю електричної енергії у 2021 році не перевищать виділені на це кошти місцевого бюджету. Беручи до уваги наведене, запропоновано погодити основні умови пропозиції ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ"  та договору, який буде укладено за результатами застосування скороченої переговорної процедури закупівлі електричної енергії на 2021 рік.