A A A K K K
для людей із порушенням зору
Коломацька громада
Полтавська область, Полтавський район

Про встановлення туристичного збору на 2022 рік

Дата: 16.09.2021 12:32
Кількість переглядів: 404

 

К О Л О М А Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А

Полтавського району Полтавської області

(восьма сесія сільської ради восьмого скликання)

 

Р І Ш Е Н Н Я

22 червня  2021 року                                                                              с.Коломацьке

 

Про встановлення туристичного збору на 2022 рік

 

 

З метою забезпечення збалансованості бюджетних надходжень,  відповідно до статей 140, 143, 144 Конституції України, статей  статті 7, пункту 10.3 статті 10, пункту 12.3 статті 12, статті 268 Податкового кодексу України, керуючись ст. 26 Закону України,  «Про місцеве самоврядування в  Україні», сесія сільської ради

 

ВИРІШИЛА:

 

 1. Встановити на території Коломацької сільської територіальної громади з 01.01.2022 року туристичний збір.
 2. Затвердити Положення про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території Коломацької сільської територіальної громади згідно додатку.
 3. Дане рішення набуває чинності з 01 січня  2022 року.
 4. Вважати таким, що втратило чинність рішення сільської ради від 11 червня 2020 року «Про встановлення туристичного збору на 2021 рік» з  01.01.2022 року.
 5. Оприлюднити дане рішення в засобах масової інформації або інший можливий спосіб.
 6. Копію рішення направити в Головне управління ДФС у Полтавській області.
 7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, фінансів та планування соціально-економічного розвитку Коломацької сільської ради.

 

 

 

 

Сільський голова                                                                              Є.О. Почечун

 

 

Додаток

до рішення

Коломацької сільської ради

від   22.06.2021         року

                         

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території Коломацької сільської територіальної громади

 

                                           1.Загальні положення

 

  1. Положення про порядок обчислення та сплати туристичного збору на території Коломацької сільської територіальної громади (далі у тексті – Положення) визначає правові засади його справляння у відповідності до Податкового кодексу України.
  2. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.
  3. Терміни, наведені у цьому Положенні вживаються у значеннях, визначених у Податковому кодексі України.
  4. Норми цього Положення є обов’язковими для дотримання фізичними та юридичними особами, які платниками туристичного збору, та контролюючими органами.

 

 1. Платники збору

 

  1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Коломацької сільської  територіальної громади та тимчасово розміщуються у місцях проживання(ночівлі) визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового Кодексу України.
  1. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму на території Коломацької сільської ради;

б) особи, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання(ночівлі) визначених підпунктом”б” пункту 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового Кодексу України,що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) діти віком до 18 років;

е) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, визначені відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового  кодексу, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених  підпунктом «б» підпункту 268.5.1 пункту 268.5  статті 268, що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

                         

 1. База справляння збору
  1. Базою справляння є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання(ночівлі), визначених пунктом 5.1. цього Положення.

 

 1. Ставка збору

                                                                

4.1. Ставка збору  0,1 відсотка - для внутрішнього туризму та до 1 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

 

 1. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)

5.1. Справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

  1. Справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 статті 268 Податкового Кодексу України, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 статті 268 Податкового Кодексу України;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом «б» підпункту 268.5.1 пункту 268.5  статті 268 Податкового Кодексу України, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Коломацької територіальної громади.

 

 1. Особливості справляння та порядок сплати збору

                                      

6.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням Коломацької сільської ради.

         За один і той самий період перебування платника збору на території Коломацької територіальної громади, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

6.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до цього Положення.

6.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території Коломацької територіальної громади, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим Кодексом України порядку.

6.4. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно) на підставі рішення Коломацької сільської ради.

         Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

6.5. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

6.6. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 1. Контроль та відповідальність за порушення податкового законодавства

 

7.1. Контроль за дотриманням вимог податкового законодавства України щодо справляння туристичного збору на території Коломацької сільської територіальної громади здійснюють відповідні контролюючі органи.

7.2. За порушення податкового та іншого законодавства України при обчисленні та сплаті туристичного збору податкові агенти несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

 

 

Сільський голова                                                                               Є.О.Почечун

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора